facebook

Bazylika katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

Jesteś tutaj: katedra-floriana.pl » Aktualności
  1. W dniu jutrzejszym Ks. Arcybiskup Henryk Hoser obchodzi swoje imieniny. Wypraszajmy Boże błogosławieństwo i Bożą opiekę dla Pasterza naszej diecezji.

  2. Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek 14 lipca o godz. 19.00 w sali biblioteki parafialnej.

  1. Zebranie Kółek Żywego Różańca odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 17:00 w sali pod kaplicą.

  2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. W związku z tym zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30.

  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

  2. Dzisiaj na początku wakacji, po wszystkich Mszach św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pojazdów.

  1. Dzieci i młodzież z naszej parafii na uroczyste zakończenie roku zapraszamy dzisiaj na Mszę o godz. 11:00. Będziemy dziękować za miniony rok szkolny i prosić o potrzebna łaski na czas wakacji.

  2. We wtorek będziemy przeżywali Uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze Św. będą sprawowane według porządku zwykłego.

Wreszcie nadeszły długo oczekiwane wakacje. Należy cieszyć się i zapomnieć o klasówkach, testach, uwagach nauczycieli... Jadąc kiedyś na wakacje wziąłem podręcznik od łaciny. Z tego przedmiotu nie szło mi najlepiej, więc chciałem się poduczyć. Kolega widząc, że na plaży leżę z książką, wyśmiał mnie i uświadomił, że podczas wakacji trzeba wypoczywać, a nie wkuwać. Uczyć się możesz po powrocie do seminarium. Teraz jest czas odpoczynku. Zrozumiałem, że po całym roku wytężonej pracy, wertowania książek, przymilania się nauczycielom, pora odpocząć i wyluzować. Nie znaczy to, by wypoczywać bezmyślnie i głupio.

Mile wspominam wyjazdy nad morze do Dębe. Tam dzień witałem przebieżką, podziwianiem wschodu słońca i modlitwą. Przechadzając się wzdłuż brzegu morza nie myślałem o stopniach, nauczycielach i tych złych chwilach, które podczas roku szkolnego przyprawiały o zawrót głowy.